Úvod recenze knihy : Cvičení a pohybové aktivity v těhotenství

recenze knihy : Cvičení a pohybové aktivity v těhotenství

Co najdete v knize?

Publikace je dílem zkušené porodní asistentky Ludmily Sikorové, která při psaní této knihy vycházela ze svých letitých zkušeností.

Po předmluvě a úvodu autorky následují tři kapitoly podle trimestrů v těhotenství. Jsou zaměřené na to, jaké cvičení v daném období je nejlepší. Kromě cvičení se zabývá i dalšími tématy, které se cvičením v těhotenství souvisí, např. jakým cvičením se vyhnout, prevence zácpy, psychickými změnami, tělesnými pocity atd.

 

 

Další kapitola se zaměřuje na porod. Dozvíte se více o porodních polohách v první době porodní, o masážích během porodu a porodnických polohách.

Poslední kapitola vám přinese poznatky o pohybových aktivitách v těhotenství. Více se dozvíte o domácích pracích, zaměstnání, cestování, sportovních aktivitách, relaxaci, józe a pilates.

V samém závěru knihy se dočtete více o autorce, dále jsou ještě v publikaci užitečné odkazy, použitá literatura, rejstřík a další vhodná literatura, kterou jistě v těhotenství oceníte.

 

Shrnutí

V období těhotenství je důležité, aby měla žena pravdivé a přínosné informace. To kniha splňuje. Kromě mnohých informací jsou v publikaci pečlivě znázorněné cviky v jednotlivých fázích. Cviky jsou rovněž velmi dobře popsané, takže se minimalizuje jejich špatné provedení. Kromě fotografií jednotlivých cviků k přehlednosti knihy přispívají i různé výčty a krátké a výstižné podkapitoly. Celkově je kniha logicky organizovaná.

 


 

Název: Cvičení a pohybové aktivity v těhotenství

 

Autorka: Ludmila Sikorová

 

Nakladatelství: Computer Press

 

Město: Brno

 

Rok vydání: 2009

 

Počet stran: 128

 

ISBN: 978-80-251-2420-8


Diskuse (1 komentář)

Eva, (02. 04. 2014 11:12) Reagovat
Skvělá kniha, vřele doporučuji všem prvorodičkám. Jediné co mi tam chybělo bylo širší pojednání o pomůckách pro cvičení např typu http://www.aniball.cz/co-je-to-aniball/ Tohle by mě docela zajímalo ale nemůžu o tomto tématu skoro nikde nic najít.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Těhotenství týden po týdnu
Kontakty